לפסטיבל היה פורמט קבוע. במחצית הראשונה בוצעו כל השירים על ידי זמרים וזמרות מבוגרים. בהפסקה נערכה הצבעה על השיר הזוכה, ובחלק השני הושרו כל השירים שוב על ידי ילדים.

    הפסטיבל הראשון פסטיבל מס' 1 נערך בדצמבר 1970. במקום הראשון זכה אבי טולדנו עם למה ככה. שותפתו לביצוע השיר היתה הילדה עירית ענבי. עירית הייתה חברה במקהלת צדיקוב אשר הופיעה בחלק האומנותי של פסטיבל. אבי טולדנו בתחילה לא היה מעוניין שילדה תזמר איתו את השיר, אך ביום בו שניהם הגיעו כדי לקיים את החזרות, הם נפגשו במעלית ועירית, כדבריה, ''עשתה עיניים'' לאבי והוא הסכים לביצוע המשותף.
באותה השנה השיר למה ככה בביצוע של שניהם, ליווה את פס הקול של הסרט "אוריאנה" שבו לאבי היה תפקיד ראשי (במאי: ג'ורג' עובדיה).
ארץ פומפורנל היה השיר החשוב של ארצי בפסטיבל הראשון. באותו פסטיבל היה לארצי שיר נוסף, נומי ילדה, קצת פחות מוצלח. ארצי שב ונראה רק ככותב שיר לישראל גוריון בפסטיבל העשירי.

    אדי כוגן, ששר בפסטיבל מס' 2 משירי הברז והפיילה הוא אדי בוסתן מהסרט "מציצים" שצולם באותה שנה (72). משה דץ השתתף בפסטיבל זה כילד, אבל הילד שהתפרסם מפסטיבל זה הוא נעם קניאל. הביצוע שלו לשיר גלי הצליח הרבה יותר מביצועה של רבקה זוהר והילד נעשה כוכב ואף הוציא תקליט.

    בין הילדים המלווים את פסטיבל מס' 3 אפשר למצוא את דלית כהנא, מאוחר יותר חברה בלהקת שיר שהופיעה בקדמים. עוד אפשר למצוא בפסטיבל זה את השיר הפעמון בביצוע של רומן שרון, את חג יובל, מפרשי זהב, ואת אחותי הקטנה של כספי בביצוע הראשון של יפה ירקוני.

    פסטיבל מס' 4 נערך בפסח 74` ,מיד אחרי הפרדת הכוחות שלאחר מלחמת יום כיפור ולא בחנוכה כבדרך כלל. שוקולד מנטה מסטיק שרו "חגיגת אביב" שציין את בני המשפחה בחזיתות השונות אך במקום הראשון זכו אף אוזן גרון (לימים הגברים בהכל עובר חביבי) בשיר שרה שרה שיר שמח.

    בפסטיבל מס' 5 זכה ששי קשת עם 'שובב עם לב זהב' המקסים. עוד התגלו פה השיר 'בן' של מתי כספי בביצוע של נתנאלה,'קלרה אפרסק' בביצוע גלי עטרי ו'למה הגדולים לא לומדים מהקטנים' שהתייחס למלחמה בשנה הקודמת.

    בפסטיבל מס' 6 נערך מפגש פסגה היסטורי בין עוזי פוקס, שהופיע עם "ילד פלא", לבין חיימון אלגרנטי מהאריות שהופיע עם אשתו כצמד "מירי וחיימון" בשיר "הסעודה של הדובה". מפסטיבל זה זכורים לטובה גם השירים 'שוקי התוכי' ו'שלום כיתה א'.

    'תני לי להחליט' ו'שובי דובי' הם מלהיטיו הגדולים של פסטיבל מס' 7. בשנה זו גם נכתב המנון לפסטיבל שנקרא 'לכלנו' והוא בוצע ע"י מנחי הפסטיבל אלי גורנשטיין ודליה פרידלנד.

    בפסטיבל השמיני הוחלף לראשונה האיור המוכר של הבובה, שעוד לא קראו לה פסטי בכלל. לילך גליקסמן התגלתה שם עם "מר אפצ`י". בכלל הפסטיבל הזה היה עמוס בלהיטים כמו 'רציתי שתדע', 'לא רוצה לישון', 'הרכבת' (צ'יק צ'יק על הפסים), 'מי המנטה, מי המסטיק, מי השוקולד?', והזוכה 'היפו היפי'. גם לפסטיבל זה נכתב הימנון 'שירו שירו ילדים' שהושר ע"י המנחים ציפי שביט ואלי גורנשטיין.

    גם בפסטיבל מס' 9 היה להיטים גדולים: "ברבאבא" של ציפי שביט, אושיק לוי שר על "טוליק", שרי עשתה "ילדיסקו". בין לבין, אריאל זילבר השחיל את "שן דובי שן" - שיר שכתבה יונה וולך. הפסטיבל, במיוחד לאור התחרות הפסטיגלית, החל לקדם את עצמו באמצעות שיריו ולילך גליקסמן שרה את המנון הפסטיבל החדש 'הבובה פסטי' שבא כדי להשאר. אחותה שירי, ביצעה באותה התחרות את "ברבאבא" והיא בת שלוש וקצת. במחווה מיוחדת, שרים ילדי הפסטיבל את שיר הפרסומת של החטיף 'רינגו' שמימן את הפסטיבל. השיר מופיע ברצועה האחרונה בתקליט.

    בפסטיבל מס' 10 , המנון הפסטיבל,"הבובה פסטי", שבוצע לראשונה שנה קודם לכן, שודרג לכבוד חגיגות העשור ל"פסטי לחג עשור" ובוצע בפסטיבל ע"י לימור נחום. בכל תקליטי הפסטיבל מבצעת אותו לילך גליקסמן. גם 'אמת או חובה' בביצוע ריקי גל, 'ילד פלא' בביצוע יגאל בשן ו'עוד יהיה טוב בארץ ישראל' בביצוע דוד זכאי היו חלק מפסטיבל זה. 'זהירות בדרכים' שבוצע ע"י לילך גליקסמן היה שיר אורח בפסטיבל.

    פסטיבל מס' 11 הביא לנו את 'המשפחה שלי' ואת עודני ילד, הילד ליאור אלבו ממושב דישון שהשתתף בשנה קודמת, זכה לשיר משלו כשיר אורח 'כבד את אמא ואבא'.

    ה-להיט בפסטיבל מס' 12 הוא השיר 'אמא' והילד המבצע הוא רונן בהונקר. עקב ההצלחה הרבה שזכה לה, השיר בביצועו הוסף לתקליט כבונוס. עוד להיטים בפסטיבל זה היו 'תנו לגדול'(אפונה וגזר) של גידי גוב, 'אבל,חבל' של ירדנה ארזי , 'מסיבה של סמבה' של הכל עובר חביבי,'הסבון בכה מאד' של צביקה פיק ו'רדיו' של סקסטה.

    בפסטיבל מס' 13 אנחנו מוצאים את דני רובס מנסה את מזלו בשיר שכתב לסקסטה 'חנות צעצועים'. רונן בהונקר, הילד הלהיט מהפסטיבל הקודם זוכה לשיר את 'עוד בעודי צעיר', תיסלם שרים 'לא רוצה לקום בבוקר' וגידי גוב שר את 'חורף'.

    'הופה הי', זה פחות או יותר מה שנשאר מפסטיבל מס' 14. השיר זכה לעדנה מחודשת ולתוכנית משלו. את הפסטיבל הנחו שני ענקי הזמר חווה אלברשטיין ויהורם גאון ובין הילדים המשתתפים בפסטיבל אפשר למצוא את מיכל ינאי ועידית הלוי.

    מפסטיבל מס' 15 קיבלנו את 'אין לי כסף' של גידי גוב, 'לא נעצור' של ירדנה ארזי, 'לאהוב כמו גדול' המקסים של חיים משה, בנזין הצטרפו עם 'לא יכול לישון' (אחרי שתיסלם לא רצו לקום) ושרי צוריאל משתפת את קיפי בשיר 'הכל על הקול'. ונעמי שמר הופיעה כאורחת בשיר שכתבה במיוחד 'נר ראשון של חנוכה'.

    'ילדים טובים ילדים רעים' של יהודית רביץ, ו'שובי הרמוניקה' של ירדנה ארזי, זה פחות או יותר היבול של פסטיבל מס' 16. חנה לסלאו מביאה כשחקנית חיזוק את סבתא זפתא.

     מגירת החלומות של נורית גלרון מפסטיבל מס' 17 הוליד תקליט שלם מתוך 'ציפור הנפש' של מיכל סנונית, בביצוע נורית גלרון ויוסי בנאי. עוד נמצאים בפסטיבל זה משינה וזירו נפל מעץ גבוה, משה בקר ורק בן שש ושלישית הופה היי עם בוא נחזור הביתה בשלום.

    הפסטיבלים האחרונים כבר לא היו משופעים להיטים כמו אלו של ימי הזוהר והפסטיבל התחיל לדעוך. בנוסף, הצטרף לחגיגה שבהיכל האח החיפאי 'הפסטיגל' שנגס בשוק. הפסטיבל לא שרד, שלא כמו אחיו הקטן שממשיך לרוץ עד היום.


על דיסקים אפשר למצוא:

אוסף פסטיבל שירי ילדים - מיטב שירי הילדים בביצועים המקוריים ארבעה תקליטורים באריזה אחת מבית פונוקול.

אוסף פסטיבל שירי הילדים - חלק א'
אוסף פסטיבל שירי הילדים - חלק ב'
אוסף פסטיבל שירי הילדים - חלק ג'
אוסף פסטיבל שירי הילדים - חלק ד'